وزارت دارایی انگلستان در هفته‌های آینده چارچوب نظارتی جدیدی را برای ارزهای دیجیتال با تمرکز بر استیبل کوین‌ها اعلام خواهد کرد.

به گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند، مقررات جدید برای صنعت کریپتو دوستانه خواهد بود و برای مبارزه با عدم شفافیت قوانین موجود، شفافیتی را ارائه می دهد. بر اساس گزارش‌ها، مقامات وزارت خزانه‌داری تمایل خود را برای کسب اطلاعات در مورد بازار کریپتو، مشاوره با شرکت‌های ارز دیجیتال و گروه‌های تجاری، از جمله صرافی جمینای(Gemini) نشان داده‌اند.

جمینای استیبل کوین خود را صادر می کند که ارزش خود را از دلار آمریکا می گیرد. استفاده از استیبل کوین با مسیر گسترده تر بازار ارزهای دیجیتال همزمان شده است، به طوری که تتر، بزرگترین استیبل کوین در سطح جهان، بیش از 80 میلیارد دلار عرضه دارد که 76 میلیارد دلار نسبت به دو سال قبل افزایش یافته است. علی‌رغم محبوبیت استیبل کوین‌ها، قانونگذاران این نگرانی را مطرح کرده‌اند که ذخایر ارز فیات کافی ممکن است از کوین ها پشتیبانی نکند و مجرمان از آنها برای پولشویی و مشارکت در سایر فعالیت‌های مجرمانه استفاده کنند.

همچنین بانک انگلستان از قانون‌گذاران خواست تا خطرات ارزهای دیجیتال برای ثبات مالی را به حداقل برسانند. معاون رئیس بانک انگلستان نامه هایی به چندین مدیر عامل بانک نوشت و به دلیل افزایش علاقه بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری که به دنبال ورود به بازارهای رمزارزی هستند، اشاره کرد. این امر پس از آن صورت می‌گیرد که جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، از آژانس‌های مختلف فدرال ایالات متحده خواست تا تلاش‌ها را در زمینه مقررات ارزهای دیجیتال، اختصاص بخش‌هایی از خزانه‌داری به پروژه‌های تحقیقاتی بازرگانی در مورد موضوعات مختلف، از جمله راه‌اندازی یک استیبل کوین تحت حمایت دولت، هماهنگ کنند.

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با میلاد ایکس چنجر نمی باشد.

 

منبع : beincrypto